Seica-MareCs.team Inregistrativa
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Seica-MareCs.team Inregistrativa


 
AcasaAcasa  Bun Venit!!!!Bun Venit!!!!  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum se obtin scripturile la widgets si le pui intro pagina html

In jos 
AutorMesaj
Natzone.forumz.ro

Natzone.forumz.ro


Numarul mesajelor : 12
Varsta : 31
Localizare : darabani
Data de inscriere : 17/02/2009

Cum se obtin scripturile la widgets si le pui intro pagina html Empty
MesajSubiect: Cum se obtin scripturile la widgets si le pui intro pagina html   Cum se obtin scripturile la widgets si le pui intro pagina html Icon_minitimeSam Feb 21, 2009 8:02 pm

Salut in aceasta zi am tot cautat scripturile de la widgeturile de pe forum gratuit ex: tot postatori flux rss...
Pana la urma am gasit cum? sa va explic si voua deci in primul rand daca vreti sa tineti widgeturile pe forum si nu vreti sa le tineti pe prima pagina am o solutie pentru voi sa facem un portal trucat:pt asta trebuie sa folositi ca browser Opera
1 Activam portalul PA>Module>widgeturile forumului >Afiseaza widget-urile forumului bifam da >Inregistrare
2 Creem un fisier text pe desktop la dvs redenumitil cum vreti
3 Ne ducem pe pagina de start a forumului dvs
4 Click dreapta Alegem Source
5 De exemplu vrem sa punem Navigare cum este pe acest forum cautam la source acest cod
[code]Aici click
(acest cod il copiem in fisierul de pe desktop)
DEZACTIVATI WIDGETURILE FORUMULUI

Pentru a fi mai usor de gasit va spun ca unde scrie portal este scris cu negru ca sa-l gasiti mai repede
6 Creem o noua pagina html PA>Module>Administrarea unei pagini Html (in stanga jos)>Creem o noua pagina html
7 La titlu punem de exemplu Portal
Doriti sa utilizati partea de sus si de jos a paginii forumului dvs.? Da
Utilizati aceasta pagina ca pagina de start? NU (bifati asa)
Cod HTML * : (puneti codul sursa adica cel publicat mai sus)
8 Trebuie sa puneti un buton spre portal sau in index redirectionare catre alte 2 pagini la portal puneti adresa obtinuta dupa validare
http://help.forumgratuit.ro/tutoriale-f6/cum-se-face-un-index-personalizat-redirectionare-in-alte-doua-pagini-t3611.htm cum sa faceti un index personalizat redirectionat in alte 2 pagini
9 In portalul trucat va va arata asa
Navigare
Portal
Index
Membri
Profil
FAQ
Cautare
Cam atat spuneti-mi daca am gresit la postare la ceva am pus aceasta explicatie pentru ca nu este asa ceva pe forum
Pareri Reclamatii


Natzone
Membru Forumgratuit

Mesaje : 9
Data inscrierii : 17 Feb 2009
Respectarea regulilor :
Sus In jos
http://natzoane.forumz.ro
 
Cum se obtin scripturile la widgets si le pui intro pagina html
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ajutor la paginile HTML
» Ajutor html jocuri
» Cum fac o pagina de start

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Seica-MareCs.team Inregistrativa :: Ajutor HTML-
Mergi direct la: